Etat Specjalista / Specjalistka ds. kontaktów międzyorganizacyjnych i rzecznictwa

Firma: ADRA Polska miejsce pracy: Warszawa

Ogłoszenie numer: 7776615, z dnia 2022-11-28

Fundacja ADRA Polska jest organizacją członkowską międzynarodowej sieci organizacji ADRA działającej w przeszło 100 krajach świata. W Polsce oficjalnie rozpoczęła swoją działalność z końcem roku 2009. Jako swój cel postawiła sobie prowadzenie działalności dobroczynnej – więcej https://www.adra.pl/

Specjalista / Specjalistka ds. kontaktów międzyorganizacyjnych i rzecznictwa

Miejsce pracy: Warszawa

Opis stanowiska

Szukamy osoby samodzielnej, komunikatywnej i nie bojącej się występować publicznie, zorganizowanej, lubiącej rozwiązywać problemy i pracować w zespole; szukającej praktycznych rozwiązań i potrafiącej przełożyć plany na rzeczywistość budżetową. Szukamy kogoś, kto jest zmotywowany do działania na rzecz zmiany społecznej.

Zakres odpowiedzialności:

  • Udział w spotkaniach koordynacyjnych;
  • Udział w przygotowaniu ekspertyz i opinii w obszarze związanym m.in. z odpowiedzią na kryzys ukraiński;
  • Udział w posiedzeniach grup eksperckich i koalicji rzeczniczych;
  • Nawiązywanie partnerstw i wspieranie funkcjonowania już istniejących;
  • Przygotowywanie i realizacja planów kampanii rzeczniczych;
  • Koordynacja działań rzeczniczych;
  • Ścisła współpraca z działem PRowym fundacji;
  • Udział w konsultacjach publicznych;
  • Współpraca z mediami i partnerami merytorycznymi;
  • Prowadzenie bieżącej współpracy z zewnętrznymi ekspertami;
  • Planowanie i organizacja wydarzeń;
  • Kontakty z donorami, tworzenie wewnętrznej i zewnętrznej sprawozdawczości merytorycznej.

Wymagania

  • doświadczenie w pracy na stanowisku związanym z sektorem humanitarnym, lub stanowieniem polityk publicznych, lub dyplomacją, lub w działaniach rzeczniczych, lub w prowadzeniu relacji z interesariuszami (warunek konieczny);
  • bardzo dobre umiejętności pisania tekstów o charakterze oficjalnym;
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie, pozwalająca na swobodną komunikację w tym języku, (znajomość terminologii z zakresu polityki publicznej/ działalności humanitarnej/ prawnej to dodatkowy atut);
  • doświadczenie w koordynowaniu pracy zespołu lub pracy w zespole międzynarodowym / rozproszonym;
  • znajomość obszarów prawa, które są istotne dla pełnionych zadań będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy

  • wynagrodzenie w pełnym wymiarze w wysokości zależnej od doświadczenia kandydata/tki
  • pracę w zróżnicowanym, zmotywowanym i dobrze współpracującym zespole;
  • możliwość uczestniczenia w działaniach krajowych i międzynarodowych: publikowanie tekstów, wystąpienia na konferencjach;
  • dostęp do wewnętrznych i zewnętrznych szkoleń i innych narzędzi zwiększających umiejętności i dających możliwość pracy z ekspertami w ww. dziedzinach;
  • pracę w organizacji szanującej różnorodność i wspierającej potrzeby pracowników, którzy są rodzicami (elastyczny czas pracy, możliwość częściowej pracy z domu).