Etat Specjalista ds. rozliczeń finansowo-księgowych - Samodzielna księgowa / Samodzielny księgowy

Firma: Stowarzyszenie Otwarte Drzwi miejsce pracy: Warszawa

Ogłoszenie numer: 7782453, z dnia 2022-11-30

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi ogłasza nabór na stanowisko

Specjalista ds. rozliczeń finansowo-księgowych - Samodzielna księgowa / Samodzielny księgowy

Miejsce pracy: Warszawa

Opis stanowiska

Prowadzenie księgowości oraz rozliczeń finansowych projektów społecznych zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi w realizacji projektu oraz w zakresie związanym z zatrudnieniem i wypłacaniem wynagrodzeń pracownikom i uczestnikom projektu, w szczególności:

  • prowadzenie ksiąg rachunkowych projektów społecznych realizowanych przez Stowarzyszanie;
  • monitorowanie realizacji budżetu projektów oraz terminowego regulowania zobowiązań finansowych podjętych w ramach projektu;
  • kompletowanie wszystkich niezbędnych dokumentów finansowych, kadrowych i innych celem sporządzania sprawozdań finansowych;
  • projektowanie i nanoszenie zmian w budżetach w uzgodnieniu z Kierownikiem projektu;
  • przygotowanie przelewów i wypłaty wynagrodzeń pracownikom zatrudnionym w ramach projektu zbiorczego;
  • sporządzanie i wystawienie innych dokumentów i zaświadczeń związanych z zatrudnieniem i wypłacanym wynagrodzeniem pracownikom oraz uczestnikom projektów;
  • prowadzenie obrotu gotówkowego realizowanego w ramach projektów;
  • monitorowanie raz na kwartał regulowania należności względem Urzędu Skarbowego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych;
  • obsługa poczty elektronicznej, prowadzenie własnej dokumentacji i korespondencji elektronicznej związanej z realizacją projektu w sposób przejrzysty, czytelny i estetyczny;
  • gromadzenie danych niezbędnych do sprawozdań okresowych i przekazywanie ich do koordynatora;
  • rzetelne wypełnianie dokumentacji pracowniczej, w tym list obecności i kart czasu pracy oraz innych dokumentów wymaganych w ramach projektu oraz przez przełożonych;
  • wykonywanie innych zadań zleconych przez koordynatora;
  • zachowanie tajemnicy służbowej, szczególnie w kwestii danych osobowych pracowników oraz finansowych projektu.

Wymagania

  • wykształcenie minimum średnie;
  • ukończenie szkolenia/kursu m.in. na samodzielnego księgowego;
  • min. 2 letnie doświadczanie w dziale finansowo-księgowym oraz w pracy w rozliczaniu projektów społecznych;
  • znajomość ustawy o rachunkowości i przepisów dalszych i pokrewnych;
  • znajomość obsługi programów finansowo - księgowych, mile widziana znajomość obsługi systemu RAKS;
  • dobra organizacja pracy, staranność, rzetelność i terminowość.

Oferujemy

  • Umowę o pracę na pełny etat od 10.01.2023