kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Ministerstwo Finansów w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Finansów w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 111940

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa;

  • obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie;

  • krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe (udział w spotkaniach projektowych organizowanych w jednostkach terenowych KAS);

  • zagrożenie korupcją (udział w pracach Komisji Przetargowych, szacowanie wartości zamówienia, formułowanie warunków podmiotowych do udziału w postępowaniach).

Zakres zadań

  • Przygotowuje wnioski o płatność i przedstawia je do certyfikacji oraz aktualizuje i weryfikuje harmonogramy rzeczowo finansowe
  • Monitoruje wykonanie budżetu w zakresie środków przeznaczonych na realizację projektów finansowanych/dofinansowanych ze środków UE lub innych zagranicznych środków pomocowych niepodlegających zwrotowi, realizowanych merytorycznie przez Departament Ceł (DC), w tym przygotowuje wnioski dotyczące zmian w planie finansowym
  • Prowadzi repozytorium dokumentacji projektowej w zakresie projektów realizowanych merytorycznie przez wydział
  • Prowadzi postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, w tym opracowuje specyfikację, bierze udział w pracach komisji przetargowych oraz sprawuje nadzór nad zawartymi umowami cywilnoprawnymi
  • Opracowuje i wdraża procedury związane z finansowaniem, rozliczaniem oraz refundacją wydatków ponoszonych w ramach projektów z obszaru cła
  • Monitoruje wykonanie budżetu, w tym przygotowuje wnioski o zmianę w planie finansowym w zakresie środków przeznaczonych na realizację zadań wynikających z planu rzeczowo finansowego Ministerstwa Finansów oraz zadań centralnych delegowanych do jednostek organizacyjnych Krajowej Administracji Skarbowej nadzorowanych przez DC
  • Zbiera dane finansowe z jednostek podległych w celu przygotowywania cyklicznych analiz dotyczących wydatków ponoszonych w ramach zadań DC

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w administracji publicznej
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym rozumienie i tworzenie tekstów obszarze właściwości wydziału
  • Znajomość ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju w zakresie wdrażania projektów UE
  • Znajomość ustawy o finansach publicznych
  • Znajomość przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych
  • Umiejętność skutecznej komunikacji
  • Umiejętność analizowania i interpretacji przepisów prawa
  • Umiejętność współpracy w zespole
  • Umiejętność precyzyjnego formułowania pisemnych i ustnych wypowiedzi
  • Umiejętność obsługi programów komputerowych MS Office, (MS Word, Excel i MS Project) – na poziomie zaawansowanym
  • Niepełnienie służby zawodowej ani niepracowanie w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2021 r. poz. 1633) ani niebycie ich współpracownikiem
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Wykształcenie wyższe na kierunku ekonomia lub finanse i rachunkowość lub administracja
  • Doświadczenie zawodowe: 1 rok przy realizacji i rozliczaniu projektów dofinansowanych ze środków europejskich lub innych środków pomocowych
  • Przeszkolenie w zakresie budżetowania projektów oraz zarządzania projektami
  • Znajomość rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych
  • Znajomość metodyki zarządzania projektami, np. PRINCE2
  • Znajomość wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności