kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 112228

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • użytkowanie sprzętu biurowego

  • praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym

  • budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru

  • budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami

Zakres zadań

  • prowadzi obsługę i ewidencję finansowo-księgową dokumentów dotyczących wydatków budżetowych (w tym angażowanie m.in. umów), dokonuje na bieżąco analizy kont analitycznych w celu terminowego i prawidłowego ujęcia zapisów w ewidencji księgowej, w tym związanych z realizacją Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020, Funduszy Europejskich dla Rybactwa na lata 2021-2027 oraz współpracuje w pracach nad przygotowaniem PS WPR 2023-2027;
  • prowadzi obsługę finansowo-księgową podróży służbowych w zakresie środków pochodzących z Budżetu Państwa oraz w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Pomocy Technicznej dla Programu Operacyjnego „Rybactwo i morze 2014-2020” oraz programu „Fundusze Europejskie dla Rybactwa” na lata 2021-2027 w tym: przygotowuje dokumenty do banku, weryfikuje, nalicza i rozlicza podróże służbowe, księguje podróże służbowe, analizuje rozrachunki z pracownikami Ministerstwa;
  • gospodaruje środkami finansowymi na poziomie komórki organizacyjnej/zadania w zakresie środków pochodzących z Budżetu Państwa oraz w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Pomocy Technicznej dla Programu Operacyjnego „Rybactwo i morze 2014-2020” oraz programu „Fundusze Europejskie dla Rybactwa” na lata 2021-2027, w zakresie delegacji krajowych w tym: prowadzi stały monitoring wydatków lub dochodów oraz dostępności środków budżetowych;
  • współpracuje przy sporządzaniu informacji opisowej o stanie zobowiązań do sprawozdań kwartalnych oraz rocznych z wykonania wydatków budżetowych;
  • realizuje obowiązki informacyjne Ministra, w tym obsługę interpelacji i zapytań poselskich, odpowiedzi na wystąpienia (dezyderaty, opinie) komisji sejmowych i senackich oraz innych naczelnych i centralnych organów administracji rządowej w zakresie środków pochodzących z Budżetu Państwa oraz w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Pomocy Technicznej dla programu „Rybactwo i morze 2014-2020” oraz Programu Operacyjnego „Fundusze Europejskie dla Rybactwa” na lata 2021-2027 oraz w zakresie delegacji krajowych w tym: gromadzi materiały i przygotowuje odpowiedzi;
  • współpracuje przy sporządzaniu sprawozdawczości budżetowej i finansowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • 2 lata stażu pracy
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (co najmniej poziom A1)
  • Umiejętność obsługi programu finansowo-księgowego
  • Umiejętność dekretowania na konta księgowe
  • Znajomość ustawy o finansach publicznych
  • Znajomość ustawy o rachunkowości
  • Zdolność analitycznego myślenia
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Rok doświadczenia zawodowego na stanowiskach związanych z prowadzeniem ewidencji księgowej lub na stanowiskach związanych z rozliczeniami finansowymi
  • Kursy z zakresu rachunkowości i finansów publicznych
  • Znajomość funkcjonowania administracji publicznej
  • Znajomość obsługi programu finansowo-księgowego Xpertis