kandydatów

Etat Radca

Firma: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Radca
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 112519

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań.

Pracownik wykonuje czynności o charakterze:

-      statycznym, związane głównie z pracą przy biurku i komputerze,

-      dynamicznym, związane głównie z poruszaniem się po terenie KPRM oraz poza nim.

Większość czynności jest wykonywana w pozycji siedzącej: praca z dokumentami, obsługa komputera powyżej 4 godzin na dobę. Czas pracy – zgodnie z przepisami ustawy o służbie cywilnej.

Praca na stanowisku wiąże się z zagrożeniem korupcją.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy: https://www.gov.pl/web/premier/deklaracja-dostepnosci

Zakres zadań

  • Planuje i realizuje rozwiązania organizacyjne usprawniające ochronę informacji niejawnych i bezpieczeństwo KPRM
  • Podejmuje czynności związane z realizacją zwykłych i poszerzonych postępowań sprawdzających w odniesieniu do działu administracji rządowej – informatyzacja
  • Realizuje zadania wynikające z prowadzenia i aktualizacji wykazu osób zatrudnionych, pełniących służbę lub wykonujących czynności zlecone w KPRM, które posiadają uprawnienia do dostępu do informacji niejawnych oraz osób, którym odmówiono wydania poświadczenia bezpieczeństwa lub je cofnięto w odniesieniu do działu administracji rządowej – informatyzacja
  • Organizuje szkolenia w zakresie ochrony informacji niejawnych w odniesieniu do działu administracji rządowej – informatyzacja
  • Opiniuje umowy zawierane przez KPRM oraz Biuro Ochrony Informacji Niejawnych w części dotyczącej ochrony informacji niejawnych w odniesieniu do działu administracji rządowej – informatyzacja
  • Przygotowuje wydawane przez Szefa KPRM upoważnienia do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” oraz zgody na udostępnianie informacji niejawnych
  • Prowadzi postępowania wyjaśniające w sprawach dotyczących naruszenia przepisów o ochronie informacji niejawnych w odniesieniu do działu administracji rządowej – informatyzacja
  • Współpracuje z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralnym Ośrodkiem Informatyki i NASK PIB w zakresie zadań realizowanych przez Zespół

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Powyżej 3 lat doświadczenia zawodowego w jednostkach sektora finansów publicznych
  • Przeszkolenie w zakresie ochrony informacji niejawnych
  • Poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzulach: „ściśle tajne”, wydane przez ABW lub SKW, „Cosmic Top Secret”, „Trés Secret UE/EU Top Secret” oraz „ESA Top Secret” lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postepowania sprawdzającego
  • Wiedza z zakresu: ustawy o ochronie informacji niejawnych i aktów wykonawczych do ustawy; zasad techniki prawodawczej; zasad funkcjonowania administracji publicznej, w tym służby cywilnej
  • Umiejętności tworzenia norm przepisów prawa
  • Kompetencje miękkie: rzetelność, radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie w zakresie ochrony danych osobowych