kandydatów

Etat Księgowy / Kontroler Finansowy

Firma: Klient portalu Praca.pl miejsce pracy: Warszawa

Ogłoszenie numer: 7846491, z dnia 2023-01-02

Klient portalu Praca.pl

Firma z branży księgarskiej zatrudni:

Księgowy / Kontroler Finansowy

Miejsce pracy: Warszawa

Opis stanowiska

  • księgowanie i dekretowanie dokumentów księgowych zgodnie z obowiązującymi przepisami
  • prowadzenie ewidencji księgowych i uzgadnianie ich z kontami księgi głównej
  • kontrola merytoryczna dokumentów i prawidłowości księgowań
  • miesięczne uzgadniane rejestrów VAT
  • przygotowywanie i dokonywanie płatności w systemie bankowym
  • księgowanie i rozliczanie wyciągów bankowych
  • analiza rozrachunków, weryfikacja i uzgadnianie sald kont
  • potwierdzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami
  • księgowanie dokumentów magazynowych
  • udział w procesie zamknięcia miesiąca i roku obrotowego
  • wsparcie zespołu księgowego w pracach bieżących
  • współpraca z innymi działami w procesie obiegu dokumentów finansowo – księgowych
  • udział w sporządzaniu planów budżetowych firmy, bieżących i przyszłych
  • kontrola nad ich wykonaniem oraz dokonywanie bieżących korekt w odniesieniu do aktualnej sytuacji ekonomiczno-rynkowej w porozumieniu z zarządem oraz innymi działami firmy
  • sporządzanie bieżących analiz finansowych oraz prezentowanie propozycji dokonywania ewentualnych zmian
  • kontrola rentowności poszczególnych produktów, kontrola stanów magazynowych/zakupy-sprzedaż/,analizy rentowności poszczególnych punktów sprzedaży, rozliczanie rentowności ponoszonych inwestycji, bieżących i planowanych
  • sporządzanie raportów finansowych oraz ich prezentacja zarządowi firmy
  • reagowanie na ewentualne zagrożenia mające wpływ na realizacje celów finansowo-sprzedażowych firmy
  • monitorowanie wszelkich aspektów makro i mikro ekonomicznych mających wpływ na bieżący i przyszły wynik finansowy firmy

Wymagania

  • wykształcenia wyższe ekonomiczne o specjalności finanse/ rachunkowość
  • min 3 lat doświadczenia stanowisku Księgowy – Kontroler Finansowy
  • praktycznej znajomości przepisów podatkowych (VAT, CIT) i zasad rachunkowości
  • zdolności analitycznego myślenia
  • znajomości pakietu MS Office, szczególnie programu Excel oraz programów finansowo-księgowych
  • znajomość języka angielskiego
  • zaangażowanie w powierzone obowiązki oraz terminowe wykonywanie zadań
  • umiejętność współpracy ze wszystkimi działami firmy

Oferujemy

  • samodzielne stanowisko pracy
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • rozwój zawodowy, udział w szkoleniach
  • pracę z miłym zespołem ludzi
  • opieka medyczna