Etat Ekspert / Ekspertka / Starszy Specjalista / Starsza Specjalistka ds. rozwoju narzędzi do zarządzania

Firma: mBank S.A. miejsce pracy: Warszawa

Od nas dostaniesz:
  • Kartę sportową
  • Dostęp do wewnętrznego rynku pracy
  • Elastyczny czas pracy
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Dostęp do kursów LinkedIn Learning
  • Atrakcyjne lokalizacje miejsca pracy
Zobacz, jak się u nas pracuje!

Ekspert(-ka) / St. Specjalista(-ka) ds. rozwoju narzędzi do zarządzania ryzykiem rynkowym i stopy procentowej

miejsce pracy: Warszawa, Nr ref.: AFE03123

Nasz zespół wchodzi w skład Pionu Zarządzania Ryzykiem i zajmuje się wdrażaniem nowego systemu do zarządzania ryzykiem rynkowym, w tym ryzykiem stopy procentowej. Jesteśmy częścią większego zespołu projektowego, w skład którego wchodzą również inne departamenty (Skarb, IT).

Współpracujemy ściśle z pozostałą częścią naszego departamentu, która odpowiada za ustalanie zasad zarządzania ryzykiem rynkowym oraz bieżące monitorowanie poziomu ryzyka. Jesteśmy zgranym zespołem. Cenimy i wzmacniamy samodzielność, ale w razie potrzeby razem mierzymy się z wyzwaniami.

Praca w naszym zespole daje unikatową możliwość zastosowania metod inżynierii finansowej w praktyce, zdobycia doświadczenia pracy w dużym projekcie wdrożeniowym oraz poszerzenia wiedzy z zakresu zarządzania ryzykiem.

Twój zakres obowiązków:

  • udział w projekcie wdrażającym nowy system do kalkulacji ryzyka rynkowego. Zakres wdrożenia to m.in. VaR, stress tests dla księgi bankowej i handlowej, FRTB, kapitał ekonomiczny na ryzyko rynkowe, CSRBB. Zadania obejmują m.in. analizę biznesową, wdrażanie nowych funkcjonalności oraz testy wycen instrumentów finansowych i miar ryzyka rynkowego
  • dalszy rozwój i optymalizacja procesu oraz narzędzi do pomiaru ryzyka stopy procentowej i rynkowego
  • potencjalnie udział w rozwoju modeli i metodyk zarządzania ryzykiem rynkowym

Nasze wymagania:

  • wykształcenie wyższe: matematyka, statystyka, ekonometria, fizyka, ekonomia, finanse itp.
  • wiedza z zakresu inżynierii finansowej, znajomość konstrukcji i modeli wyceny instrumentów finansowych zwłaszcza typowych dla księgi handlowej
  • doświadczenie w pracy w obszarze zarządzania ryzykiem rynkowym/stopy procentowej
  • znajomość zagadnień dotyczących struktury bilansu (ALM), działalności handlowej i skarbowej banku oraz produktów bankowych
  • znajomość metod i modeli stosowanych w pomiarze ryzyka rynkowego (m.in. VaR, BPV, mile widziana znajomość FRTB)
  • pożądana umiejętność programowania, np. w Python, SAS, SQL, Java
  • znajomość j. angielskiego pozwalająca na swobodną komunikację
  • otwartość na naukę i nowe wyzwania
  • samodzielność w działaniu
  • mile widziana znajomość systemu OneSumX

Nasza propozycja to:

  • współpraca w ramach umowy o pracę
  • programy rozwojowe, np.: Z energią po zdrowie, Piątki z rozwojem, ODnowa (program wspierający pracę i zarzadzanie w środowisku zdalnym i hybrydowym)
  • szkolenia merytoryczne oraz programy rozwijające kompetencje przyszłości
  • możliwość udziału w konsultacjach rozwojowych i rekrutacyjnych w ramach wewnętrznego rynku pracy
  • wsparcie w opracowaniu indywidulanych planów rozwojowych i odkrywaniu mocnych stron wykorzystując podejście Instytutu Gallupa
  • dofinansowanie do opieki medycznej Luxmed, karty Multisport, preferencyjne warunki ubezpieczenia na życie w Uniqa
  • dofinansowanie do świąt, wypoczynku, Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
  • bezpłatny dostęp do Legimi, Linkedin Learning, platformy językowej (j. angielski, j. niemiecki)
  • możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań w ramach mKlubów
  • obecnie pracujemy hybrydowo, a nasze centrale to Wieża mBank w Warszawie i Przystanek mBank w Łodzi