kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 113801

Warunki pracy

  • Praca administracyjno-biurowa.

  • Opracowywanie dokumentów, prace i czynności koncepcyjne i biurowe.

  • Użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów).

  • Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe.

  • Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

  • Budynek przy ul. Żurawiej 4a jest dostępny i częściowo dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Wewnątrz zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych, a także drzwi wewnętrzne o odpowiedniej szerokości. W budynku znajdują się dwie windy ułatwiające poruszanie się, ale nie są w pełni dostosowane dla osób na wózku inwalidzkim (wejścia do windy mają szerokość 77 cm). W budynku znajduje się łazienka dostosowana dla osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • ­Analizuje dokumenty UE mające wpływ na sytuację osób niepełnosprawnych oraz monitoruje przepisy prawa krajowego i międzynarodowego (w szczególności UE), a także dokumenty programowe w zakresie realizacji praw osób niepełnosprawnych w celu opracowania stanowiska lub uwag Biura oraz Ministerstwa, przygotowania informacji w tym zakresie, przekazania przełożonym i po uzyskaniu akceptacji prezentowania na forum krajowym i międzynarodowym.
  • ­Opracowuje dokumenty, materiały, wkłady i stanowiska oraz opiniuje dokumenty z zakresu współpracy zagranicznej Biura i Ministerstwa w obszarze niepełnosprawności, wynikającej z członkostwa Polski w Unii Europejskiej, ONZ i Rady Europy, uczestniczy w spotkaniach i posiedzeniach Europejskiej Platformy ds. Niepełnosprawności Komisji Europejskiej, w celu wymiany informacji, przedstawienia informacji dotyczących legislacji, sytuacji krajowej lub prezentowania uzgodnionego wcześniej stanowiska.
  • ­Opracowuje informacje związane z wdrażaniem postanowień Konwencji [Narodów Zjednoczonych] o prawach osób niepełnosprawnych, projekty międzyresortowych uzgadnianych stanowisk oraz na bieżąco monitoruje wdrażanie Konwencji w ramach międzyresortowego Zespołu do spraw wykonywania postanowień Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych, w celu zapewnienia jej wykonywania. Opracowuje wkłady do okresowych informacji sprawozdawczych w zakresie działań realizowanych na rzecz osób niepełnosprawnych w Polsce, w celu realizacji obowiązków sprawozdawczych związanych z wdrażaniem Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych.
  • ­Przygotowuje, opiniuje, uzgadnia i konsultuje projekty stanowiska rządu lub uwagi Biura w zakresie tematyki osób niepełnosprawnych oraz monitoruje projekty krajowych dokumentów z zakresu integracji europejskiej oraz opinie i stanowiska rządu do dokumentów UE, przygotowanych do rozpatrzenia przez Komitet do Spraw Europejskich Rady Ministrów w celu opracowania lub koordynacji opracowywania uwag lub wkładów do nich.
  • ­Prowadzi analizy w zakresie działania organizacji międzynarodowych oraz międzynarodowych organizacji pozarządowych na rzecz osób niepełnosprawnych, gromadzi dane i raporty, opracowuje informacje, konsultuje raporty oraz udostępnia informacje zainteresowanym podmiotom i instytucjom, w celu zapewnienia informacji na temat sytuacji osób niepełnosprawnych.
  • ­Opiniuje projekty aktów normatywnych, programów i strategii w zakresie dotyczącym wdrażania postanowień Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych, w celu przedstawienia stanowiska.
  • ­Prowadzi sprawy wynikające z integracji europejskiej oraz merytorycznej działalności BON w zakresie współpracy zagranicznej, w celu zapewnienia wymiany informacji.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w jednostkach sektora finansów publicznych lub w obszarze polityki społecznej
odnoszącej się do osób niepełnosprawnych lub w obszarze integracji europejskiej lub współpracy międzynarodowej
  • Bardzo dobra znajomość j. angielskiego (co najmniej na poziomie B2)
  • Znajomość ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych
  • Znajomość Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych
  • Wiedza z zakresu polityki społecznej odnoszącej się do osób niepełnosprawnych
  • Wiedza o organizacjach międzynarodowych i ich działaniach na rzecz osób niepełnosprawnych
  • ­Wiedza n­a temat kompetencji instytucji UE, polityki i działań UE oraz integracji europejskiej
  • ­Umiejętność analizy i syntezy informacji
  • Umiejętność organizacji pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Umiejętność współpracy
  • Komunikatywność
  • Rzetelność
  • Umiejętność obsługi komputera: MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe