kandydatów

Etat Starszy informatyk

Firma: Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie miejsce pracy: Płock

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie
Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy informatyk
Miejsce pracy: Płock
Ogłoszenie o naborze Nr 113798

Warunki pracy

Praca biurowa przy komputerze wymagająca wymuszonej pozycji ciała. Narzędzia i materiały pracy: komputer, skaner, telefon, drukarka, faks. Możliwy stres powodowany działaniem pod presją czasu i użytkowników systemu oraz występującymi awariami. Możliwy wysiłek fizyczny przy przenoszeniu sprzętu komputerowego. Konieczność poruszania się po budynku Delegatury. Kontakt z firmami zewnętrznymi i z pracownikami Delegatury.
Budynek przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • Administruje i zarządza środowiskiem sieciowym w Delegaturze. Zapewnianie bezpieczeństwo przetwarzanych danych oraz monitorowanie dostępu do zasobów WIOŚ. Utrzymuje w sprawności system telefonii stacjonarnej VoIP.
  • Udziela doraźnej pomocy pracownikom Inspektoratu w zakresie eksploatacji sprzętu komputerowego i urządzeń kopiujących oraz aplikacji i programów informatycznych.
  • Przygotowuje stanowiska komputerowe, nadzoruje i przegląda stacje robocze w celu umożliwienia korzystania ze sprzętu komputerowego i odpowiedniego oprogramowania.
  • Wykonuje zadania w zakresie gospodarowania sprzętem i akcesoriami komputerowymi, prowadzenia ewidencji i stanu zasobów IT.
  • Wspomaga zarządzanie scentralizowanym oprogramowaniem antywirusowym oraz scentralizowanym systemem zarządzania zasobami IT.
  • Stale współpracuje ze wszystkimi komórkami organizacyjnymi WIOŚ w zakresie zagadnień informatycznych dotyczących wykorzystywanego sprzętu IT i oprogramowania.
  • Realizuje zadania w zakresie dotyczącym wykonywania przez podmioty zewnętrzne usług teleinformatycznych, czynności serwisu oprogramowania, napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych sprzętu komputerowego.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego pracy na stanowisku informatyka lub na stanowisku o podobnym zakresie zadań
  • Umiejętność administrowania usługami katalogowymi Active Directory.
  • Umiejętność zarządzania telefonią stacjonarną, analogową i cyfrową VoIP.
  • Umiejętność instalowania i konfigurowania stacji roboczych i drukarek oraz ich urządzeń peryferyjnych, w tym także w środowisku domenowym w MS Windows Server.
  • Umiejętność diagnostyki oraz eliminowania wadliwości działania sprzętu komputerowego i oprogramowania.
  • Dobra znajomość oprogramowania biurowego klasy MS Office.
  • Umiejętność działania w sytuacjach stresowych, pod presją czasu i awarii.
  • Komunikatywność oraz umiejętność precyzyjnego formułowania myśli.
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej, ustawy o wojewodzie i administracji rządowej w województwie oraz zarządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wytycznych w zakresie przestrzegania zasad służby cywilnej oraz w sprawie zasad etyki korpusu służby cywilnej.
  • Dostęp do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego.
  • Znajomość języka angielskiego w zakresie podstawowym, umożliwiającym korzystanie z instrukcji i dokumentacji technicznych.
  • Prawo jazdy kat. B
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Posiadanie certyfikatów związanych z administrowaniem siecią, np. CCNA, NSE1
  • Posiadanie certyfikatów branżowych np. MCP, MCSA, MCSE
  • Uprawnienia SEP do 1 kV
  • Umiejętność administrowania serwerem poczty elektronicznej.
  • Znajomość ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.
  • Znajomość przepisów dotyczących ochrony danych osobowych oraz bezpieczeństwa teleinformatycznego.
  • Umiejętność praktycznego stosowania przepisów prawnych obowiązujących administrację publiczną w zakresie informatyzacji oraz gospodarowania majątkiem.