kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Ministerstwo Rozwoju i Technologii w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Rozwoju i Technologii w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 114286

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • permanentna obsługa klientów zewnętrznych – kontakty telefoniczne i mailowe z beneficjentami (przedsiębiorcami lub organizacjami zrzeszającymi przedsiębiorców)

  • wyjazdy służbowe krajowe i zagraniczne – w związku z udziałem w kontrolach podmiotów zaangażowanych w realizację projektów

Opis dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na stronie Ministerstwa: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/warunki-pracy

Zakres zadań

  • Uczestniczy w ocenie i wyborze wniosków złożonych w ramach realizowanych projektów.
  • Zawiera umowy o udzielenie dotacji na dofinansowanie realizacji przedsięwzięć w zakresie: promocji eksportu, zapewnienia silniejszej reprezentacji interesów polskich przedsiębiorców na forum międzynarodowym oraz upowszechniania polskich osiągnięć za granicą i wymiany doświadczeń.
  • Nadzoruje realizację umów zawartych przez ministra właściwego ds. gospodarki z innymi podmiotami.
  • Poświadcza wydatki w projektach, w tym weryfikuje sprawozdania merytoryczne i rozliczenia finansowe złożone w ramach realizowanych projektów oraz weryfikuje formalno-merytorycznie dokumenty finansowe (np. noty księgowe) będące podstawą do wypłaty dotacji / rozlicza dotacje i kończy realizację projektów, przygotowuje protokoły odbioru.
  • Organizuje i zarządza systemem wsparcia dla projektów, w tym identyfikuje potrzeby beneficjentów, analizuje możliwości wsparcia w ramach dostępnych instrumentów, przygotowuje dokumentację projektową, współpracuje z beneficjentami projektów.
  • Przeprowadza kontrole / wizyty monitorujące/ wizje lokalne podmiotów zaangażowanych w realizację projektów, tj. beneficjentów dotacji, poprzez wsparcie Wydziału Kontroli w przygotowaniu i przeprowadzaniu kontroli, monitorowaniu wdrażania zaleceń pokontrolnych przez beneficjentów, przygotowywaniu analiz i zestawień w zakresie realizowanych zadań kontrolnych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w zakresie w zakresie realizacji projektów finansowanych ze środków budżetu państwa lub w obszarze związanym z realizacją projektów promocyjnych
  • znajomość zagadnień z zakresu pomocy publicznej, w tym pomocy udzielanej w formule de minimis
  • znajomość zagadnień z zakresu finansów publicznych
  • znajomość zagadnień z zakresu Kodeksu postępowania administracyjnego
  • rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja
  • myślenie analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe