kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 114369

Warunki pracy

Komenda Główna PSP przy ul. Podchorążych 38 w Warszawie na terenie kompleksu administracyjno-koszarowego, teren chroniony. Urząd usytuowany w dwóch budynkach. Jeden z nich dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, drugi zawiera bariery architektoniczne: brak podjazdu, ruchomej platformy do transportu wózka, windy, pomieszczenia higieniczno-sanitarne nie przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Proponowana praca w budynku administracyjno-biurowym w obiekcie nieprzystosowanym dla osób niepełnosprawnych. Stanowiska pracy wyposażone w sprzęt komputerowy i telefony. Praca administracyjno-biurowa w systemie codziennym, powyżej 4 godzin dziennie przy komputerze.

Zakres zadań

  • zapewnia przestrzeganie przepisów z zakresu ochrony informacji niejawnych: nadzoruje bezpośredni obieg dokumentów niejawnych oznaczonych klauzulami tajności, stosuje środki bezpieczeństwa fizycznego, udostępnia lub wydaje dokumenty niejawne oznaczone klauzulami tajności, egzekwuje zwrot dokumentów zawierających informacje niejawne oznaczone klauzulą tajności, kontroluje przestrzeganie właściwego oznaczania i rejestrowania dokumentów w Kancelarii Tajnej, bierze udział w opracowywaniu instrukcji dotyczące sposobu i trybu przetwarzania informacji niejawnych oznaczonych klauzulą "zastrzeżone" oraz zakresu i warunków stosowania środków bezpieczeństwa fizycznego w celu ich ochrony,bierze udział w opracowywaniu sposobów i trybów przetwarzania informacji niejawnych o klauzuli "poufne",
  • bierze udział w opracowywaniu planu ochrony informacji niejawnych w jednostce organizacyjnej tj. przeprowadza konsultacje z właściwymi komórkami organizacyjnymi Komendy, opracowuje charakterystykę stref ochronnych, w tym Kancelarii Tajnej, opracowuje zasady dostępu do pomieszczeń Kancelarii Tajnej i pionu ochrony, opracowuje postępowanie z informacjami niejawnymi w razie wprowadzenia stanu nadzwyczajnego, opracowuje charakterystyki urządzeń i wyposażenia Kancelarii Tajnej, opracowuje procedury ewakuacji i niszczenia informacji niejawnych w sytuacji zagrożenia,
  • archiwizuje dokumentację tj. archiwizuje i przekazuje akta spraw do archiwum w celu zapewnienia właściwego obiegu dokumentów w KG PSP, przechowuje i zabezpiecza zgromadzoną dokumentację oraz prowadzi jej ewidencję, udostępnia przechowywaną dokumentację, inicjuje i bierze udział w brakowaniu dokumentacji niearchiwalnej, przygotowuje materiały archiwalne do przekazania i bierze udział w przekazaniu do archiwów państwowych,
  • prowadzi postępowania wyjaśniające okoliczności naruszenia przepisów o ochronie informacji niejawnych tj. podejmuje działania zmierzające do wyjaśnienia okoliczności naruszenia przepisów i ograniczenia jego skutków, sporządza notatki informacyjne dla kierownika jednostki organizacyjnej o zakończeniu postępowania, zmierzającego do wyjaśnienia okoliczności naruszenia przepisów o ochronie informacji niejawnych,
  • prowadzi rejestry / listy ewidencji tj. prowadzi / aktualizuje dane, weryfikuje spełnienie wymagań formalnych, wykreśla / usuwa wpisy z rejestru / list / ewidencji

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w pracy w Kancelarii Tajnej
  • znajomość przepisów ustawy o ochronie informacji niejawnych i aktów wykonawczych
  • wiedza z zakresu organizacji i funkcjonowania kancelarii tajnych i archiwizacji dokumentów niejawnych
  • aktualne szkolenie z zakresu ochrony informacji niejawnych
  • szkolenie dla kierowników i pracowników kancelarii tajnych
  • aktualne poświadczenie bezpieczeństwa do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „ŚCIŚLE TAJNE”, SECRET UE/EU SECRET oraz NATO SECRET
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (umożliwiającym pracę z dokumentami niejawnymi w Kancelarii Tajnej Międzynarodowej),
  • kompetencje miękkie (organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, kultura osobista i życzliwość, komunikacja)
  • umiejętność obsługi MS Office: Word, Excel i systemów informacji prawnej
  • znajomość ustawy o Państwowej Straży Pożarnej
  • znajomość ustawy o ochronie przeciwpożarowej
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe