kandydatów

Etat Stażysta podoktorski / Junior researcher

Firma: Instytut Hematologii i Transfuzjologii miejsce pracy: Warszawa

Ogłoszenie numer: 7914051, z dnia 2023-01-23

Instytut Hematologii i Transfuzjologii poszukuje kandydata na stanowisko

stażysty podoktorskiego/junior researcher

W projekcie OPUS (NCN) pt. Targetowanie metabolicznej i transkrypcyjnej

komunikacji komórek białaczkowych i makrofagów jako strategia terapeutyczna w ostrych białaczkach szpikowych.

Grant: NCN OPUS 2021/43/B/NZ5/03345 (planned start: March 2023)

Kierownikiem projektu jest dr med. mgr inż. Natalia Baran (Zakład Hematologii Eksperymentalnej IHiT)

Zakład Hematologii Eksperymentalnej, Instytut Hematologii i Transfuzjologii, Warszawa, Polska zaprasza do składania aplikacji na stanowisko Badacz/Postdoc.

Wybrany kandydat dołączy do Zespołu Zadania Badawczego pt. "Targetowanie metabolicznej  i transkrypcyjnej komunikacji komórek białaczkowych i makrofagów jako strategia terapeutyczna  w ostrych białaczkach szpikowych." (2021/43/B/NZ5/03345), finansowanego przez NCN w ramach grantu OPUS.Zadanie Badawcze koncentruje się na badaniu metabolicznej i transkrypcyjnej komunikacji miedzy komórkami białaczkowymi a makrofagami.

Stażysta podoktorski / Junior researcher

Miejsce pracy: Warszawa

Nr Ref.: NCN OPUS 2021/43/B/NZ5/03345

Opis stanowiska

Badacz/Postdoc będzie zaangażowany w analizę odpowiedzi komórek białaczkowych na potrójną blokadę terapeutyczna bazującą na inhibicji transporterów mleczanu i kompleksu mitochondrialnego pierwszego in vitro i na modelach zwierzęcych, wraz z modelowaniem tej blokady terapeutycznej w systemie ko-kultury komórek białaczkowych z makrofagami. Rola w Zadaniu Badawczym: Junior Researcher.

Pozycja ta oferuje możliwość publikacji w czasopiśmie o wysokim IF, uczestnictwo w krajowych
i międzynarodowych konferencjach, uczestnictwo w szkoleniach, konkurencyjne wynagrodzenie, korzystne warunki rozwoju zawodowego, w tym możliwość pracy na materiale pierwotnym, współprace z naukowcami w dziedzinie nauk podstawowych, translacyjnych i klinicznych w Polsce
i za granicą.

Wymagania

  • Stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk biologicznych/medycznych lub pokrewnej w momencie rozpoczęcia zatrudnienia z udokumentowanym doświadczeniem w dziedzinie hematologii, białaczek, komórek macierzystych/nauk onkologicznych;
  • Udokumentowane doświadczenie laboratoryjne z zakresu biologii molekularnej i biologii nowotworów, umiejętności posługiwania sie technikami laboratoryjnymi z dziedziny biologii komórki nowotworowej. Umiejętności w dziedzinie translacji i transkryptomiki, włącznie z umiejętnością edycji genów i umiejętności obsługi wieloparametrowej cytometrii przepływowej. Umiejętności w pracy ze zwierzętami/modelami mysimi. Doświadczenie w analizowaniu danych transkrypcyjnych;
  • Samodzielność, zaangażowanie i inicjatywa w działaniu oraz umiejętność pracy w zespole, wewnętrzna motywacja do pracy w zespole w szybkim tempie oraz chęć do pomocy i wspierania młodszych członków zespołu jako mentor albo współpracownik;
  • Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
  • Umiejętność pisania i redagowania publikacji w języku angielskim;
  • Umiejętność prezentacji wyników (mile widziana doświadczenie w prezentacji podczas co najmniej jednej konferencji międzynarodowej);
  • Dorobek naukowy udokumentowany przynajmniej jedną pierwszą autorską publikacją w czasopiśmie o zasięgu międzynarodowym;
  • Gotowość zawarcia umowy na minimum 3 lata. Gotowość do ubiegania się o własne fundusze.

Kryteria wyboru:

  • Kompetencje techniczne, doświadczenie i dopasowanie wiedzy specjalistycznej do stanowiska;
  • Osiągnięcia naukowe - publikacje, nagrody, granty itp.;
  • Umiejętności miękkie - znajomość języka angielskiego, list motywacyjny, komunikatywność, umiejętność pracy w zespole, prawdopodobieństwo dopasowania do grupy, zgodność planów rozwoju indywidualnego z celami grupy.
  • Kandydaci zostaną wyłonieni w drodze otwartego konkursu, zgodnie z zasadami zawartymi
  • w Europejskiej Karcie Naukowca oraz Kodeksie postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych.