kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 114743

Warunki pracy

Budynek przy ul. Stefana Batorego 5:

Wejście do budynku od strony ul. Rakowieckiej 2a w Warszawie (Biuro Przepustek) wyposażone w windę zewnętrzną dla osób niepełnosprawnych.

Wejście do budynku przy ul. Stefana Batorego 5 wyposażone w podjazd dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Szerokość ciągów komunikacyjnych i drzwi wewnętrznych dostosowane są do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wewnątrz budynku znajdują się windy ułatwiające poruszanie się. Na parterze i piętrach: I, II, III i IV  (z pięciu pięter budynku) znajdują się łazienki dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Warunki dotyczące charakteru pracy:

  • Praca administracyjno-biurowa, obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie.

Zakres zadań

  • Prowadzi sprawy z zakresu koordynacji, planowania i rozliczania budżetu MSWiA w poszczególnych częściach i pozycjach budżetowych dot. podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez pracowników Ministerstwa, w szczególności planuje środki przeznaczone w budżecie Ministerstwa na szkolenia, studia, kursy językowe, aplikacje etc. Monitoruje i bilansuje plan wydatków szkoleniowych w poszczególnych częściach i pozycjach budżetowych, w celu zapewnienia racjonalnego gospodarowania środkami publicznymi.
  • Realizuje zadania z zakresu controllingu personalnego, w tym przygotowuje analizy i zestawienia, zawierające wnioski i rekomendacje dotyczące obszarów ZZL, w celu zapewnienia wsparcia kierownictwa przy podejmowaniu decyzji strategicznych.
  • Prowadzi sprawy z zakresu identyfikacji, analizy i realizacji potrzeb szkoleniowych pracowników Ministerstwa w zakresie podnoszenia kwalifikacji zawodowych, w szczególności rozlicza refundacje udzielane pracownikom z tytułu dofinansowania kosztów studiów (licencjackich, magisterskich, doktoranckich), aplikacji (radcowskiej, adwokackiej i innych) oraz indywidualnych kursów językowych, a także związanych z naborem i kierowaniem pracowników Ministerstwa na aplikację legislacyjną organizowaną przez Rządowe Centrum Legislacji (w tym przygotowuje projekty umów, prowadzi sprawy związane z zabezpieczeniem środków i rozliczeniem zawartych umów).
  • Przygotowuje projekty umów dotyczących indywidualnych lektoratów z języków obcych, uczestniczy w wyborze Wykonawcy oraz prowadzi sprawy związane z zabezpieczeniem środków i rozliczeniem zawartych umów.
  • Bierze udział w przygotowywaniu założeń polityki szkoleniowej oraz corocznych planów szkoleń, monitoruje działalność szkoleniową w ujęciu osobowym, tematycznym i finansowym.
  • Projektuje rozwiązania z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi w Ministerstwie oraz monitoruje sposób ich funkcjonowania w celu zapewnienia prowadzenia optymalnej polityki ZZL w Ministerstwie, w tym uczestniczy w opracowywaniu i realizacji programu zarządzania zasobami ludzkimi.
  • Koordynuje sprawy związane ze sprawozdawczością, w szczególności sporządza sprawozdania Dyrektora Generalnego dla Szefa Służby Cywilnej.
  • Przygotowuje analizy, raporty i informacje zbiorcze dotyczące realizowanych zadań, w tym odpowiedzi na interpelacje, zapytania, wnioski o dostęp do informacji publicznej, także dla Szefa Służby Cywilnej.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe w zakresie finansów lub ekonomii lub zarządzania.
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Powyżej 3 lat doświadczenia zawodowego w obszarze organizacji szkoleń.
  • Powyżej 3 lat doświadczenia zawodowego w administracji publicznej.
  • Posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „poufne” lub wyrażenie zgody na wszczęcie procedury zmierzającej do zapewnienia dostępu do informacji niejawnych opatrzonych klauzulą "poufne".
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej i aktów wykonawczych, ustawy o finansach publicznych, przepisów dot. budżetu zadaniowego i klasyfikacji budżetowej, ustawy o Krajowej Szkole Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, przepisów o ochronie danych osobowych i z zakresu dostępu do informacji publicznej; wiedza ogólna z zakresu prawa pracy; znajomość zagadnień ZZL.
  • Bardzo dobra znajomość aplikacji pakietu Office, w szczególności Ms Excel.
  • Kreatywność, umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, myślenie analityczne.
  • Umiejętność organizacji pracy i orientacja na osiąganie celów, umiejętność współpracy, skutecznego komunikowania się, rzetelność, gotowość do doskonalenia zawodowego.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Ukończone studia podyplomowe w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.

Pozostałe oferty pracy w firmie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie
w firmie: , Wybierz

Poleć ofertę pracy
Data dodania: 30-01-2023
Wyświetleń: 46