Etat Specjalista ds. BHP i P.Poż / Pełnomocnik ds. Ochrony Środowiska i Systemów Jakości

Firma: KOMAGRA Sp. z o. o. miejsce pracy: Kosów Lacki

Producent oleju rzepakowego, firma KOMAGRA Sp. z o. o., w związku z dynamicznym rozwojem, poszukuje obecnie kandydatów na stanowisko:

Specjalista ds. BHP i P.Poż / Pełnomocnik ds. Ochrony Środowiska i Systemów Jakości
Miejsce pracy: Kosów Lacki
Zakres obowiązków:

Realizowanie polityki firmy w dziedzinie:

  • Bezpieczeństwa i Higieny Pracy i P.Poż, m.in.:
  • Opracowywanie wewnętrznych zarządzeń, regulaminów i instrukcji ogólnych dotyczących BHP i P.Poż. i monitorowanie ich zgodności w wymaganiami prawnymi.
  • Prowadzenie całej dokumentacji dot. spraw BHP i P.Poż.
  • Dokonywanie oceny ryzyka zawodowego dla wszystkich grup pracowników oraz jej aktualizacja raz w roku.
  • Przeprowadzanie kontroli warunków pracy oraz przestrzegania zasad BHP i P.Poż.
  • Zapoznawanie pracowników z przepisami BHP i P.Poż w zakładzie - m.in. w ramach szkoleń wstępnych BHP.
  • Reprezentowania Pracodawcy w przypadku kontroli PIP, PSP, Sanepid.
  • Sporządzanie i przedstawianie pracodawcy okresowych analiz dotyczących stanu BHP i P.Poż i zgłaszanie ewentualnych uwag i rozwiązań.
  • Ustalanie okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy oraz opracowywanie wniosków.
  • Ochrony środowiska i Systemu zarządzania jakością zgodnie z ISO 45001 (BHP) ISO 14001 (Środowisko) ISO 9001 (jakość).
  • Nadzorowanie realizacji wymogów wynikających z prawa ochrony środowiska oraz systemu zarządzania jakością.
  • Zarządzanie codziennymi zadaniami w zakresie BHP / P.Poż. /Jakość / Środowisko na zgodność ze standardami, a także opracowywanie corocznych celów i zadań w tym zakresie i nadzór nad ich realizacją.
  • Przygotowywanie danych i opracowywanie raz w roku Przeglądu Zarządzania SZJ.
  • Opracowywanie niezbędnej dokumentacji SZJ (procedury / instrukcje / zarządzenia / harmonogramy/ regulaminy wew. itp.) oraz bieżący nadzór nad ich aktualnością.
  • Przeprowadzanie i udział w audytach wewnętrznych.
  • Współudział w zapewnieniu realizacji zarządzeń instytucji kontrolnych oraz bieżąca nadzór działań korygujących i zapobiegawczych w kontekście stwierdzonych nieprawidłowości w obszarze BHP/P.Poż./ Środowisko/Jakość.
  • Przeprowadzanie szkoleń związanych z wdrażaniem i funkcjonowaniem SZJ).
Wymagania:
  • Udokumentowana wiedza i uprawnienia niezbędne do właściwej realizacji przypisanych obowiązków (uprawnienia do pełnienia Służby BHP, aktualne uprawnienia Inspektora ppoż, uprawnienia audytora wewnętrznego systemu ISO 45001 ISO 9001 ISO 14001 bądź uprawnienia Pełnomocnika Systemu Zintegrowanego).
  • Minimum 3 letnie doświadczenie zawodowe w Służbie BHP w firmie produkcyjnej (branża chemiczna, petrochemiczna, paszowa).
  • Udokumentowana wiedza potwierdzającą znajomość bezpieczeństwa przeciwybuchowego na instalacjach, w których występują gazy/pyły palne.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie swobodnej komunikacji.
  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunkowe.
  • Komunikatywność, samodzielność, skuteczność w wykonywaniu powierzonych zadań.
Oferujemy:
  • Stabilną pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku.
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.
  • Prywatną opiekę medyczną.
  • Narzędzia niezbędne do pracy.
  • Program pozapłacowy.
  • Miłą atmosferę.
Zakład Olejów Roślinnych w Tychach stanowiący własność spółki jest jednym z najbardziej nowoczesnych zakładów produkcji oleju rzepakowego w kraju. Oddany do eksploatacji w grudniu 2007 roku, składa się z: kompleksu magazynów ziarna rzepaku, tłoczni, sekcji ekstrakcji, magazynów produktów gotowych na olej surowy i magazynów na śrutę rzepakową.
Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii tłoczenia i ekstrakcji Zakład produkuje olej o najwyższej jakości w zakresie parametrów technicznych istotnych dla uzyskania estrów metylowych stanowiących biopaliwo oraz poekstrakcyjną śrutę rzepakową.

DOŁĄCZ DO NAS - www.komagra.pl