kandydatów

Etat Kierownik Wydziału Projektów i Wydarzeń Artystycznych

Firma: INSTYTUT ADAMA MICKIEWICZA miejsce pracy: Warszawa

Ogłoszenie numer: 4862289, z dnia 2021-06-09

Instytut Adama Mickiewicza

poszukuje kandydatów i kandydatek

na stanowisko:

Kierownik Wydziału Projektów i Wydarzeń Artystycznych

Miejsce pracy: mazowieckie / Warszawa

Opis stanowiska

Instytut Adama Mickiewicza jest państwową instytucją kultury, której misją jest budowa i komunikacja wymiaru kulturalnego Polski poprzez inicjowanie międzynarodowej współpracy i wymiany kulturalnej. W ciągu dwudziestu lat swojej działalności IAM zrealizował ponad 6000 wydarzeń kulturalnych, w  których udział wzięło blisko 55 milionów osób. Instytut Adama Mickiewicza jest również wydawcą Culture.pl

Zakres obowiązków:
  • kierowanie dużą komórką organizacyjną odpowiedzialną za realizację projektów kulturalnych i artystycznych prowadzonych przez Instytut Adama Mickiewicza, w tym:
    • koordynowanie pracy grupy Menedżerów nadzorujących pracę zespołów projektowych,
    • nadzór nad opracowywaniem koncepcji realizacyjnych złożonych projektów kulturalnych i artystycznych, a następnie nad ich realizacją - nad tworzeniem, aktualizacją i realizacją harmonogramów, budżetów, dokumentacji i umów, nadzór nad realizacją przedsięwzięć i ich rozliczeniem, przygotowywaniem sprawozdań merytorycznych i finansowych,
    • koordynowanie i nadzór nad współpracą z producentami rozwiązań i projektów niezbędnych do pozyskania przy tworzeniu dużych, prestiżowych, międzynarodowych projektów kulturalnych i artystycznych,
    • utrzymywanie relacji i współpraca z polskimi i zagranicznymi partnerami, w tym m.in. artystami, menadżerami oraz instytucjami kultury, w zakresie negocjowania zakresu kooperacji i realizacji projektów,
    • współpraca z komórkami organizacyjnymi Instytutu Adama Mickiewicza w zakresie komunikacji realizowanych projektów,
    • koordynowanie procesu alokacji zespołu do zespołów projektowych,
    • nadzór nad zarządzaniem zespołami projektowymi budowanymi w oparciu o strukturę macierzową.

Wymagania

  • co najmniej 5 lat doświadczenia w koordynacji i organizacji dużych przedsięwzięć kulturalnych lub artystycznych, w tym międzynarodowych,
  • doświadczenie w zarządzaniu dużymi zespołami,
  • umiejętność koordynowania pracy grupy Menedżerów nadzorujących pracę zespołów projektowych, zajmujących się przedsięwzięciami na różnych etapach przygotowania/realizacji,
  • wykształcenie wyższe – mile widziane w zakresie kultury, sztuki lub pokrewne,
  • wiedza na temat zarządzania projektami, poparta praktyką i (mile widziane) udokumentowaną edukacją,
  • biegła znajomość języka angielskiego,
  • umiejętność współpracy w środowisku międzynarodowym, sprawnej komunikacji interpersonalnej, efektywnego działania pod presją czasu,
  • doświadczenie w działaniach z wykorzystaniem prawa zamówień publicznych,
  • biegła znajomość środowiska MS Office,
  • rzetelność, dbałość o szczegóły,
  • wysoka kultura osobista.

Oferujemy

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • możliwość kierowania zespołami zaangażowanych i doświadczonych specjalistów,
  • udział w projektach międzynarodowych w obszarze kultury, sztuki i wydarzeń artystycznych,
  • możliwość udziału w szkoleniach i konferencjach oraz innych wydarzeniach edukacyjnych wspierających rozwój zawodowy.