kandydatów

Etat Technik - fizyka ciała stałego

Firma: Instytut Fizyki PAN miejsce pracy: Warszawa

Ogłoszenie numer: 6260364, z dnia: 2021-12-27

Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk z siedzibą przy al. Lotników 32/46, 02-668 Warszawa
zatrudni osobę na stanowisko:

Technik - fizyka ciała stałego
Miejsce pracy: mazowieckie / Warszawa
Zadania:

Technik zapewni pomoc w zbudowaniu i uruchomieniu pakietu sprzętu sprzęgającego magnon-
foton. Będzie asystował członkom zespołu w utrzymaniu niskotemperaturowego rezonansu
ferromagnetycznego i eksperymentów z rozpraszaniem światła Brillouina, a także w
nanofabrykacji materiałów magnetycznych w tym:

  • Pomoc w zbudowaniu i utrzymaniu kriostatu stołowego o częstotliwości GHz.
  • Pomoc w przeprowadzeniu niskotemperaturowych eksperymentów rezonansu ferromagnetycznego.
  • Pomoc członkom grupy w nanostrukturyzacji i osadzeniu materiałów magnetycznych za pomocą litografii elektronowej, fotolitografii i technik rozpylania.
  • Pomoc w przeprowadzeniu eksperymentów ze spektroskopią światła Brillouina.
Wymagania:
  • Wysoce preferowani są kandydaci z dobrym doświadczeniem w stosowaniu dwóch lub więcej następujących technik eksperymentalnych: litografia wiązką elektronów, fotolitografia, rozpylanie i odparowywanie wiązką elektronów, pomiary mikrofalowe, automatyzacja aparatu przy użyciu LabView i rozpraszanie światła Brillouina.
  • Wymagana jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.
Oferujemy:

Miejsce pracy: Warszawa, Al. Lotników 32/46

Wymiar etatu: 1