Etat Konsultant w Centrum Eksportu (zespół ekspertów branżowych)

Firma: Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. miejsce pracy: Warszawa

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. poszukuje kandydatów do pracy na stanowisko:

Konsultant w Centrum Eksportu (zespół ekspertów branżowych)
Miejsce pracy: Warszawa
Twoje zadania:
  • obsługa polskich przedsiębiorców w zakresie ekspansji zagranicznej
  • wyszukiwanie źródeł oraz informacji w ramach obsługi polskich podmiotów w zakresie ekspansji zagranicznej
  • wyszukiwanie i opracowywanie informacji oraz przygotowywanie treści o charakterze ekonomiczno-rynkowym do materiałów informacyjnych (publikacji) oraz zaświadczeń wystawianych przez PAIH, w tym: raportów sektorowych i baz danych, przewodników biznesowych po branżach eksportowych, serwisów internetowych
  • odpowiedzialność za obieg dokumentów w ramach realizowanych procesów i projektów
  • wsparcie merytoryczne w zakresie wiedzy rynkowej i branżowej oraz przy bieżących kwestiach biznesowych dla pozostałych zespołów Centrum Eksportu oraz całej PAIH, (preferowana wiedza branżowa: nowe technologie, materiały i usługi budowlano-wykończeniowe, meble, zielone technologie, sprzęt medyczny)
  • wsparcie w realizacji wydarzeń o charakterze promocyjnym w kraju i za granicą
Nasze oczekiwania:
  • wykształcenie wyższe lub w trakcie studiów (preferowane ekonomiczne lub branżowe)
  • znajomość języka angielskiego, min. B1 - warunek konieczny
  • min. 1 rok stażu pracy w środowisku biznesowym, najchętniej międzynarodowym
  • znajomość zagadnień inwestycji i eksportu oraz wymiany gospodarczej
  • dobre rozeznanie w geografii gospodarczej świata
  • dobre rozeznanie w kwestiach polskiej gospodarki oraz podmiotów gospodarczych
  • dobre rozeznanie w kwestiach trendów gospodarczych w Polsce i na świecie
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office
  • mile widziana znajomość drugiego języka
  • umiejętność budowania długofalowych relacji interpersonalnych i biznesowych
  • umiejętności analityczne, umiejętność wyszukiwania informacji, kreatywność, komunikatywność, dobra organizacja pracy, pozytywne nastawienie i umiejętność pracy w zespole
  • umiejętność sprawnego działania pod presją czasu w zmieniającym się środowisku
Oferujemy:
  • wyzwania zawodowe związane z możliwością realizacji ciekawych projektów
  • stałą pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie
  • międzynarodowe środowisko pracy
  • możliwość wdrażania własnych pomysłów i innowacyjnych rozwiązań