kandydatów

Etat Inżynier ds. Radiokomunikacji 5G/4G/3G/2G

Firma: Cyfrowy Polsat S.A. miejsce pracy: Warszawa

Inżynier ds. Radiokomunikacji 5G/4G/3G/2G
Miejsce pracy: Warszawa
Nr ref.: AL/IR/KCLK/170/0322
Opis stanowiska
  • Testy urządzeń i usług wprowadzanych do oferty operatora
  • Opracowywanie przypadków testowych oraz planów testów
  • Analiza protokołów sieciowych (5G/4G/3G/TCP) pod względem zgodności z normami
  • Konfiguracja i obsługa specjalistycznego środowiska pomiarowego (tj. analizator widma, tester telekomunikacyjny)
  • Przygotowywanie raportów z testów, przedstawianie analiz i rekomendacji technicznych
  • Monitorowanie nowości na rynku telekomunikacyjnym w zakresie standardów 3GPP, ETSI, RFC, GSMA
Wymagania
  • Znajomość zagadnień z obszaru sieci komórkowych (architektura, protokoły i „message flow"): 5G, 4G, 3G, 2G, IMS, NB-IoT, itp.
  • Znajomość zagadnień i protokołów z dziedziny sieci WAN/LAN (tj. TCP, UDP, SIP, itp.)
  • Obsługa Wireshark
  • Znajomość języka angielskiego (komunikacja w firmie i na zewnątrz, czytanie dokumentacji technicznej)
Mile widziane:
  • Doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania konfiguracją w obszarze RAN i/lub Core sieci komórkowej lub w zakresie testów i wdrożeń terminali LTE/3G/2G
  • Znajomość obsługi systemów komputerowych Linux, Mac OS
  • Znajomość aplikacji diagnostycznych dla urządzeń komórkowych typu QXDM, Tems, Nemo
  • Znajomość podstaw programowania (języki skryptowe tj. Python)
  • Prawo jazdy kat. B
Oferujemy
  • Stabilną i długotrwałą współpracę z elastycznymi godzinami pracy
  • Wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kompetencji
  • Bardzo dobrą atmosferę pracy w zgranym zespole, z osobami chętnie dzielącymi się wiedzą
  • Pracę nad innowacyjnymi projektami
  • Dużą samodzielność w realizacji powierzonych zadań
  • Dostęp do najnowszych technologii ICT
  • Prywatną opiekę medyczną oraz pakiet ofert pracowniczych GPP
  • Pakiet multisport