kandydatów

Etat Administrator Linux

Firma: Nask miejsce pracy: Warszawa

Jesteśmy stale rozwijającym się zespołem, odpowiedzialnym za utrzymanie sieci i systemów CSIRT NASK (Computer Security Incident Response Team), którego głównym zadaniem jest koordynacja obsługi incydentów zgłaszanych przez operatorów usług kluczowych, dostawców usług cyfrowych oraz samorządy terytorialne

Aktualnie poszukujemy do zespołu osoby, która swoją wiedzą, zaangażowaniem będzie wspierała nas w sprawnym i bezpiecznym wdrażaniu naszych aplikacji.

Administrator Linux
Miejsce pracy: Warszawa

Zadania:

  • Administracja, monitorowanie i optymalizacja systemów opartych na Linuxie;
  • Utrzymanie i aktualizacja dokumentacji technicznej;
  • Uczestnictwo w projektach z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego;
  • Zapewnienie ciągłości pracy systemów oraz reakcja na awarie.

Od Kandydatów oczekujemy:

  • Ponad dwa lata doświadczenia w administrowaniu systemami Linux;
  • Umiejętności konfiguracji serwerów WWW - Apache, nginx;
  • Doświadczenia w pracy z narzędziami do monitorowania systemów i sieci;
  • Praktyczną wiedzę na temat usług sieciowych – SMB, HTTP/s, DNS, DHCP;
  • Umiejętność pisania skryptów (Bash/Python)
  • Systematyczności i dokładności;
  • Umiejętności analitycznego myślenia oraz rozwiązywania problemów.

Dodatkowym atutem będzie:

  • Doświadczenie w używaniu kontenerów (preferowany Kubernetes);
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku;
  • Znajomość narzędzi do automatyzacji (preferowany Ansible);
  • Wiedza na temat zagadnień związanych z bezpieczeństwem sieciowym tj. mechanizmy ataków i obrony;
  • Praktyczna znajomość języka programowania Python;
  • Znajomość systemów baz danych.
Oferujemy:
  • Umowę o pracę
  • Równowagę między pracą a życiem osobistym
  • Elastyczne godziny pracy
  • Ciekawe projekty
  • Współpracę z ekspertami w branży
  • Udział w szkoleniach i konferencjach
  • Naukę języka angielskiego w godzinach pracy
  • Opiekę medyczną
  • Kartę Multisport
  • Ubezpieczenie na życie
  • Dofinansowanie wypoczynku
  • Biuro w dogodnej lokalizacji